X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

 

شروع نصب :


۱- کلیه اتصالات کابلی از ال ان بی تا ورودی IN LNB رسیور و خروجی تصویر رسیور را برقرار کنید.


۲- فاصله مرکز قرار گرفتن LNB تا مرکز دیش را دقیق تنظیم کنید در دیشهای ۹۰ تا ۱۱۰ cm عددی بین ۵۴ تا ۵۷ سانتیمتر است و دقت کنید هر سه پایه یک اندازه باشند و کوتاه بلند نباشند و در موقع نصب پس از گرفتن سیگنال آنقدر اندازه ۳پایه ها را کوتاه و بلند کنید تا به بهترین وضعیت گیرندگی سیگنال برسید و همانجا هر ۳ پایه را محکم کنید .


۳-ساعت LNB یا همان UP که جهت چرخش LNB به دور خودش است را روی ساعت دقیق تنظیم کنید که در ۹۹٪ ماهواره ها UP روی ساعت ۱۱ یا ۵ است مثل ماهواره Hotbird,Telstar و.. فقط ماهواره Turksat 1c روی ساعت ۱۲ یا ۶ است و این یکی از مهمترین عوامل تنظیم است...

بعد از کارهای بالا مشخص کنید که کدام ماهواره را می خواهید بگیرید و در کدام جهت اگر جهت تقریبی را بدانید کار راحت تر است اگر نمی دانید سمت قبله را شاخص خود قرار دهید که اتفاقا ماهواره ترک دقیقا در جهت قبله است و بهترین شاخص برای شروع نصب . و سپس دستگاه خود را روشن کنید و اگر کانال از قبل روی رسیور هست روی کانال مورد نظر بروید و شاخص سیگنال رسیور را فعال کنید که در رسیورهای مختلف روشهای متفاوت دارد و اگر کانالی قبلا سرچ نشده باید به دستگاه فرکانس بدهید مثلا در رسیور۴۶۱۰ strong برای دیدن شاخص سیگنال کانال مورد نظر باید از اینجا برویم : menu/installation/antenna setup و برای دادن فرکانس از اینجا : menu/installation/tp scan edit بعد باید توجه ما فقط به شاخص سیگنال و تغییرات در سطح و قدرت گیرندگی باشد که یا بصورت در صدی است ویا عددی و در بعضی
رسیورها با شدت بوق و تغییر رنگ همراه است .


۵ - برای گرفتن ماهواره hotbird با توجه به شاخص قبله وقتی پشت دیش هستید تقریبا ۲۰ درجه به سمت راست بچرخوانید و سعی کنید روی یک کانال قوی مثل vox باشد با فرکانس ۱۱۰۵۴ سیمبل ۲۷۵۰۰ و پولاریزاسیون افقی ۱۸ ولت .


۶ -ما باید در ۲ جهت دیش را حرکت دهیم اول افقی یا همان چپ و راست و دوم عمودی یا بالا پایین که با حرکت میله عمودی زیر دیش میسر است . پس با حرکت میلیمتری دیش را کمی به سمت راست یا چپ می دهیم و در همان حال در حالت عمودی نیز دیش را حرکت می دهیم البته اینکار احتیاج به صبر و ریزه کاری دارد و آنقدر دیش را حرکت می دهیم تا ابتدا سطح یا level بالا برود و سپس شاخص قدرت سیگنال که اگر حتی ۲۰٪ هم گرفت مشخصه این است که اندکی سیگنال دریافت کرده ایم و به حرکات ریز افقی عمودی دیش آنقدر ادامه می دهیم که رنج قدرت بالای ۸۰٪ بگیرد و آنوقت دیش را در جای خود محکم می کنیم و بقیه کانالها را سرچ میکنیم البته بعضی از کانالها کلا ضعیف هستند و شاید بالای ۴۰٪ نگیرند پس روی این کانالها زیاد وقت نگذارید .